Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Yurt Dışında Hizmet Veren Siteler için SEO Çalışmaları
Ticaret sınırlarını uluslararası ticaret dünyasına taşımak isteyen firmaların en büyük yardımcıları şüphesiz web siteleridir. İnternet dünyasında kolay bulunabilir olan firmalar rakiplerine göre oldukça şanslı durumdadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve kolay bulunabilir olmak için ise SEO çalışması çok önemli bir konuma sahiptir. Web sitesi için yapılacak yurt dışı SEO çalışmaları sayesinde ise odaklanılan hedef kitle ve satış beklentilerine daha kolay ulaşılacaktır. Uluslararası SEO çalışmaları kapsamında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Şimdi yurt dışı SEO çalışmaları kapsamında yapılması gerekenlere bir göz atalım.
Açık Kaynak Kodu Nedir?
"Açık kaynak kodlu yazılım" terimini sıkça duyuyoruz. Linux ve Linux tabanlı Android gibi yazılımların açık kaynak kodlu olduğunu biliyoruz. Peki açık kaynak kod tam olarak ne demek ve açık kaynaklı yazılımın avantajları neler?
API Nedir ?
Teknik anlamda API (Application Programming Interface) kelimelerinin kısaltılması olarak söylenen ve dilimizde “Uygulama Programlama Arayüzü” olarak bilinen, bir uygulamanın işlevlerine dışarıdan veya uzaktan erişilip bu işlevlerin kullanılmasını sağlayan arayüzdür. API, web uygulaması, işletim sistemi, veri tabanı, donanımlar yahut yazılım kütüphanesi için kullanılabilir.
Bootstrap Nedir?
Bootstrap açık kaynak kodlu, ücretsiz bir CSS "Framework"tür. İlk olarak 2010 yılının ortalarında Twitter'dan Mark Otto (@mdo) ve Jacob Thornton (@fat) adlı geliştiriciler tarafından oluşturulmuştur. En başta "Twitter Blueprint" olarak çıkması beklenen Bootstrap çıkmasına bir kaç ay kala Twitter'ın düzenlediği birinci "Hack Week" sayesinde geliştiriciler tarafından fark edilip çok üst seviyelere taşınmıştır. Böylelikle Bootstrap; Twitter Blueprint yerine Bootstrap CSS Framework olarak piyasaya sürülmüştür.
Canva Nedir, Nasıl Kullanılır ?
Canca, ücretsiz bir web tabanlı tasarım uygulamasıdır. İnfografik, poster, sunum, davetiye, kart, reklam ya da sosyal medya gönderileri gibi birçok görseli profesyonel bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Tasarım bildiğiniz üzere göreceli bir kavram.
Mersin Web Tasarım
Onur BOZDAĞ Mersin Web Tasarım Ofisi 7 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. Mersin Web Tasarım Ofisi için +90 553 888 2906 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
SSL Nedir ?
SSL Sertifikası Nedir ? “Secure Sockets Layer” Türkçeye uyarlanmış hali “güvenli giriş katmanı” kısaltması olarak kullanılan ssl; sunucu ve alıcı arasındaki iletişimi şifreleyerek yapılması işlemidir.
Dijital Medyada Yer Almak
Firmanızı dijital medya ve sosyal paylaşım alanlarındaki kullanım alanlarını detaylıca analiz ederek sizlere aktarıyoruz
Robots.txt Nedir ve Nasıl Oluşturulur?
Robots.txt dosyasının ne önemi olduğunu ve ne işe yaradığını detaylıca sizlere aktardığımız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz
Google Reklam Maliyetleri Nasıl Düşürülür?
Google Ads reklamlarını oluştururken ve yönetim sürecinde dikkat etmeniz gereken noktalara nelerdir?
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın